Lokomotiva 109 E

O nové třísystémové lokomotivě ze Škody Transportation

Výroba a zkoušky – L.P. 2008

8. část - diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "2092":
Maximální tažná síla při převodu na 140 km/h u lokomotivy 380 čd je 360 KN.
JPB
Tažné síly neznám, protože ty se vždy zapisují do dokumentace až po jejich změření v praxi. Pravděpodobně jsou již změřeny, ale nemám je k dispozici.

Zobrazovací displeje jsou od firmy Pixy, možná, že v Taurusech jsou od stejné firmy. Další věcí je, že lokomotivy pro mezistátní provoz mají stanoviště EUDD (jednotné evropské stanoviště strojvedoucího) a tedy i zobrazení stavů je žádoucí, aby bylo podobné.
BooCzech
Zdravím Vás. Předem se omlouvám za trochu hloupý předešelý dotaz, měl jsem možnost nahlédnou na stanoviště 109E a grafika TouchScreen displejů není totožná s Taurusem, i když pár schodných prvků tam přeci jen bylo.

109E je v programu Škody též v nákladním provedení s převodem pro rychlost 140km/h -- rád bych se zeptal jestli někdo neznáte hodnotu maximální a trvalé tažné síly s tímto převodem případně alespoň hodnotu tohoto převodu. Děkji a mějte se.
BooCzech
Zdravím Vás. Předem bych chtěl poděkovat a především pochválit tento web (připojuji se k Ondrovi) protože stránky s takto komplexním obsahem zaměřené na jedno vozidlo na českém internetu doposud až na výjimky chyběly.

Měl bych dotaz ohledně VZ na lokomotivě 380 zda je osazena standartním zabezpečovačem Mirel VZ1 nebo nějakou jeho mutací opravenou pro provoz na těchto lokomotivách. Také by mě pouze ze zajímavosti zajímalo proč je zobrazovací grafika na provozním displeji, rychloměru a celková grafika velice podobná (ne-li totožná) např se stroji Taurus. Pokud ŠKODA vyvíjela kompletně nový řídící system lokomotivy proč se neodlišila takovou maličkostí jako je grafika displejů? (zprvu jsem mylsel že byl system prostě sprostě okopírovám o Siemensu).

Přeji těmto stránkám a jejich autorovi spoustu dalšího elánu a nadšení jako dpopsud i do budoucna. S pozdravem Tonda Sehnal.
JPB
Brzdové kotouče má lokomotiva opravdu ze slitiny hliníku. A to kvůli lepšímu odvodu tepla a především nižší hmotnosti oproti kotoučům ocelovým (nízká hmotnost je důležitá pro minimalizaci nevypružených hmot).
Ondra
Velmi děkuji za tyto stránky zejména s ohledem na chudobu internetové prezentace škoda transportation.

Píšu ale ještě kvůli jiné věci. Marek Herbst uváděný jako "šéf realizace ŠT" vytrvale tvrdí cosi o "hlíníkových brzdových kotoučích obdobných jako u soutěžních automobilů". Protože je to podle mě nesmysl, chtěl jsem se s dodotazem obrátit přímo na pana Herbsta, ale bohužel jsem nenašel žádný kontakt ani bližší specifikaci toho, čím se tento člověk ve ŠT zabývá.

Zajímal by mě váš názor.

 
lokomotiva Škoda 109 E 109E 380 třísystémová nejvýkonnější asynchronní IGBT dvojitá hvězda