Lokomotiva 109 E

O nové třísystémové lokomotivě ze Škody Transportation

Výroba a zkoušky – L.P. 2010

10. část - diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "9465":
dr
Tak ve Vršovicích jsou 5,6,7,8...
DDT
Tak dnes 29.12.2010 jelo ráno na Drakovi (IC 572) jenom ESO, ale odpoledne na Fibichovi (IC 571) jela vpředu 380 a za ním ESO, oba stroje byly činné (smetáky nahoře) !!!
DDT
To bych taky rád věděl. Navíc i na Drakovi (IC 572) se vezla mrtvá 380 a táhlo to ESO. Na číslo jsem byl bohužel moc daleko. Dneska - t.j. 28.12.2010 jela na obou spojích z Brna ESA, 380 nebyla nasazená vůbec. Teď mi bohužel ujel Zdenda Fibich (IC 571), takže jsem nestihl zaregistrovat, co na něm jelo. Skoro to vypadá, jako by zase oba stroje stáhli, třeba na nějakou úpravu a možná i k výrobci. Že by nějaká zjištěná kritická chyba ? Zdá se mi divné, že by ve stejný den lehly oba stroje. Zítra zkusím zase sledovat, co pojede. Ale typuju - zase ESA.
Neví někdo proč dnes 27.12. byla na Myslbekoj 380 007 neprovozní a táhla jí 362 124
9Red6Baron7
109 nebudou jezdit rychleji nez 160 ( a to jen někde ) dokud tu na to u nás nebudou tratě. Není to vina těch mašin. Ten "komín" na střeše je pro vytváření tzv. "komínového" efektu za stání ale hlavně za jízdy který má pomoci překonávat dynamický podtlak vznikající za jízdy vyššími rychlostmi na podvozku lokomotivy kde je sání ventilátoru odporníku a podtlak mu ubírá vzduch v sání a tím ho škrtí. Proto byly problémy s chlazením. Kvůli tomu byly taktéž provedeny aerodynamické úpravy na ventilátoru a v přechodovém díle odporníku za ventilátorem. Jako druhotný efekt ( a také podstatný ) má "komín" ( i když je vysoký jen 200 mm ) to že za jízdy zamezuje přísávání horkého vzduchu vyfukovaného odporníkem do nasávání chlazení měničové skříně i když to nebylo původně zamýšleno.
____________________________
Emil
Tomas Streda
Myslite ze 109-tky budou nekdy jezdit rychleji nez 160, nebo budou za miliardy jezdit pomalu jako vsechny ostatni stroje v CD? Nevypada to ze by se vubec neco delo o vyssi rychlosti.
kopy
ta "ohradka "je pro zlepseni ucinosti chlazeni odporniků
Tonda
Při pohledu ze střechy loko se dle mého soudu jedná spíše o usměrňovací plech vzduchu páč má bočně lichoběžníkový průřez. Zatékání by se dle mého soudu řešilo jinak ale nejsem konstruktér lokomotivy.
Spíš jestli to není ochrana proti zatékání vody z rozpuštěného sněhu. Vyfukovaný teplý vzduch rozpustí sníh a voda může zatéct dovnitř. Ohrádka tomu má zabránit.

To je jen moje spekulace.
Tonda
Dobrý den. Nevíte někdo jaký má důvod instalace plechů nad výfuky brzdových odporníků? Napadá mě jen že to může být z důvodu aby horký vzduch vyfukovaný odporníkem nebyl nasáván filtry měničů. Může to někdo znalý problematiky vyvrátit/potvdit/rozvést? Děkuji. S pozdravem Tonda.

 
lokomotiva Škoda 109 E 109E 380 třísystémová nejvýkonnější asynchronní IGBT dvojitá hvězda