Lokomotiva 109 E

O nové třísystémové lokomotivě ze Škody Transportation

Diskuse

Diskuse o 109E a 109E2

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "4678":
František Kothera
Respektive proč to tak je, když taurus či vectron nemají výkon vyšší než 109e. A nemají právě taurus a vectron na 3 kV ss nižší výkon, než těch 6,4 MW?
František Kothera
Zdravím. Rád bych se zeptal, proč má 109e udávanou maximální tažnou sílu 274 kN a trvalou 213 kN, když například taurus nebo vectron to mají 300/250 kN. Vždyť všechny tři lokomotivy mají stejnou hodnotu trvalého výkonu, ne? Díky za odpověď.
Tonda
Tak a je schváleno. Mnozí již otevírají šampaňské a připíjí na mnoho věcí. Je tu ale malá skupinka která takovou salvu radosti zcela nesdílí. Jsou to strojvůdci pro které tato zpráva znamená začátek období kdy budou dnes a denně trávit podstatnou část produktivního života v hluku, vibracích, budou konat zbytečně složité a mnohdy nesmyslné manipulace navíc ve značně stísněném prostředí. Nechi toto mašinku hanit- plival bych tak na desetitisíce hodin práce konstruktérů. Tekoucí převodovky, praskající obložení stanoviště (po dvou měsících provozu), nemožnost se pohodlně najíst nebo nedejbože odpočinout, chodové vlastnosti odpovídající řadě 162 s podvozky na hraně provozních vůlí a další a další. Chápu že konstruktérům docela razntně vstoupili do života normy TSI, pocit malého čelního okna bych proto označil za čistě subjektivní názor páč přes okno jde vidět vše co potřeba vidět je, nechápu ale že firma která je schopna postavit lokomotivu dle vlastního know-how již není schopna ji osadit stěračem který by toto okno dostatečně stíral. O manipulacích tipu zabrzdění střadačové brzdy či schozofrenním zálohování střídačů raději bez komentáře.
I přes tyto negativa raději vylezu na tuto mašinku než na jiné ostatní. Excelentní pocit dodává dokonalé sladění řízení loko ve všech režimech s ovládáním HJP což je dle mého nejlepší způsob řízení lokomotivy na našich kolejích. Dnes již není jen těch "pár" výrobců lokomotiv, konkurence závodí a je teď tah na Škodě aby svoje děti pečlivě vypěstovala a dotáhla je dokonce tak jak to je již dnes standardem. Ze života, s pozdarev Já.
matu2
Dobrá zpráva, :). Tak a teď jestli bude jezdit i s Railjety.
JPB
Jinak se nám schylůuje ke schválení lokomoétivy dle TSI. S největší pravděpodobností schvalovací proces dle TSI již byl dokončen. Teď již jen národní drážní úřady (CZ, HU, SK, DE, PL, AT) přebírají dokumentaci od EBA a zařazují typ 109E do registru drážních vozidel. V Rakousku již údajně jsou lokomotivy typu 109E schváleny pro provz běžný a jsou tudíž v rakouském registru.
JPB
Zde můžete opět diskutovat. Předchozí diskusi jsem musel odstranit, protože do ní nešlo přispívat.Pro registraci nepoužívejte českou diakritiku ve jméně ani v heslu, systém to nezvládá.

1  
2  

 
lokomotiva Škoda 109 E 109E 380 třísystémová nejvýkonnější asynchronní IGBT dvojitá hvězda